?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Таємниця походження Місяця....Гарна науково-популярна стаття "Нова концепція Місяця" <<<===
(попередній допис на тему "Загадки Місяця і його появи" <<<===  )

В пропонованій н.-п. статті розповідається про історію новітніх досліджень Місяця. Для читачів, професійна діяльність яких лежить поза межами науки чи навіть тільки астрофізики, цікаво буде побачити, яким чином в науці (чи зокрема астрофізиці) відбувається устійнення поглядів на проблему, як виглядає конкуренція між альтернативними гіпотезами, як відбувається зміна поглядів у зв'язку з появою нової інформації. І загалом та стаття ілюструє як те, що, з одної сторони, наука не має відповідей на всі питання, так і те, що, з іншої сторони, відбувається постійне вдосконалення, поглиблення змісту наукових гіпотез. Історія цього прогресу - зокрема на прикладі розвитку уявлень про будову і походження Місяця - сама по собі є красивою, захопливою, в чомусь драматичною.

Ілюстративний фільм. Власне, для тих, хто прочитав пропоновану на початку статтю, буде особливо очевидним, що той фільм - всього лиш красива, можливо, цілком казкова  ілюстрація однієї з можливих гіпотез... чи ж було все так насправді - нині це точно ніким ще не встановлено.

...

Comments

( 6 коментарів — Прокоментувати )
krabaton
04 листопад 2012 15:03 (UTC)
Меня все чаще терзают смутные сомнения,что искусственная наша Луна...
lvivil
04 листопад 2012 15:07 (UTC)
тоже версия!)
kotichok
04 листопад 2012 15:48 (UTC)
Колись я читала наукову статтю про те, що нафта не земного походження. Насправді та рідина була океаном-морем на іншій планеті, з якою давним-давно зіткнулась Земля, та планета розлетілась на друзки, а її рідина просочилась у земні надра, і нині ми називаємо ту рідину нафтою)))
Місяць - дуже загадкова істота)
Древні знахарі і лікарі чітко знали, що під час повні кровотечі найсильніші. На молодий Місяць і на повню частіше за статистикою інфаркти та інсульти - все це пов*язано з рідинами як на планеті, так і в організмі людини. На повню завжди пік самогубств і сплески психічних розладів. Якщо людина вживає алкоголь на повню, то п*яніє швидше і похмілля важче.
Та багато ще чого з МІсяцем пов*язавно)
lvivil
04 листопад 2012 16:05 (UTC)
егеж)

допускаю, походження назви "Місяць" якось пов'язана з походженням слів "місце <- місто -> містика -> містерія -> мистецтво " ... :)

http://www.etymonline.com/index.php?term=mystery&allowed_in_frame=0
urasyk
05 листопад 2012 14:56 (UTC)
від статті отримав задоволення, дякую.
Подумалось, чому для дослідження Місяця не використовували бомбардування. Це ж легше було організувати, ніж висадку людини. І картинка для новин ефектна.
lvivil
06 листопад 2012 08:49 (UTC)
дякую навзаєм!)

стосовно бомбардування - не можу прокоментувати... здається, лазером стріляли...)
( 6 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

липень 2014
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tags

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner