?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Comments

( 8 коментарів — Прокоментувати )
yurko_sirko
03 вересень 2012 12:36 (UTC)
я забув, як називались двійко вчених, котрі всерйоз заявляли, що Місяць - штучний супутник. це, мовляв, дозволяє пояснити кілька дивин в його будові (схоже, він порожній і зі зміщеним центром мас) і обертанні.

а ще в давніх вченнях таке зустрічається. Юрій Канигін в "Шляху Аріїв" пише про то. Блаватская, здається, також. можна скептично крутити пальцем біля чола в адресу обох (що успішно робиться), але така збіжність в поглядах є цікавою. а тут ще й ті два академіки.

а ще на днях помер Ніл Армстронг. кажуть, після польоту до Місяця він замкнувся в собі і нікому не хотів розказувати, шо він там таке побачив.
yurko_sirko
03 вересень 2012 12:42 (UTC)
а ще
ще згадав: Гурджиєв казав про Місяць: "Луна - большой враг человека. Мы служим Луне. Прошлый раз вы слышали о кундабуфере; кундабуфер и есть представитель Луны на Земле. Мы подобны овцам Луны; она чистит их, кормит и стрижет, сохраняя для своих целей; а когда проголодается, она убивает их в огромном количестве. Вся органическая жизнь работает на Луну. "

а Ремарк в котромусь з романів писав, що солдати, котрі після бою залишались пораненими на полі і стікали кров'ю, бо їх було небезпечно звідти забирати, краще почувались, якщо вночі небо було хмарним. якщо ж було ясно, то Місяць забирав у них силу і вони згасали швидше.

але ми ж всі - розумні люди у XXI столітті, ми ж не будемо дослухатись до якихось казочок і езотеричного "паражняка", правда?

Edited at 2012-09-03 12:47 (UTC)
lvivil
03 вересень 2012 12:52 (UTC)
Дякую за коментар!)

ну, важко щось тут сказати... докази є доказами, а чутки - чутками...)

З Місяцем мають місце оті "нєпонятки" - звідки він взався, наразі неясно...)

"письменники, два академіки" - то все, як на мене, не є переконливим... тобто, я не відкидаю можливості існування того, чого ми наразі не здатні розуміти (і того довкола є багато)... але і спекуляцій навколо таких явищ - у багато разів більше, ніж самих явищ...

На мою думку, по мірі того, як Місяць буде досліджувано у все більшій і більшій мірі, нинішні питання будуть з"ясовані. Інша річ, не виключено, що з"являться нові, наступні...

Edited at 2012-09-03 12:54 (UTC)
lvivil
03 вересень 2012 13:02 (UTC)
<але ми ж всі - розумні люди у XXI столітті> - на жаль (а може й ні) не епохою визначається розумність "всіх людей"...) ... Часом виникає підозра, що нинішній момент часу є ніби уявною такою "шкарлупою", під якою "продовжує жити" все мимуле і його різноманітні представники... Минуле, таким чином, не минає, не зникає, а лиш ховається за якийсь певний горизонт чи "кут". Однак воно присутнє в реальності і впливає на неї чи не більше, ніж "теперішнє" (як мінімум, у вигляді всеможливих проявів суспільно-історичної інерції)... І серед сучасних людей набагато більше представників минулого, ніж сучасного. І зовсім не їхніми аксесуарами визначається їхня ота приналежність, а, швидше, світоглядом і пропорціями в них степені людяності по відношенню до степені їх же інстиктивної тварності... О!... :)

Edited at 2012-09-03 13:07 (UTC)
yurko_sirko
03 вересень 2012 20:16 (UTC)
я зіронізував, коли сказав про сучасних розумних людей. ми знаємо багато фактів, але вони потрібні не нам, а системі, на яку ми працюємо. ми маємо кусочки знань, але не вміємо пов'язати їх. ми чим далі, тим менше вміємо мислити самостійно, не шаблонно, творчо.

я всерйоз кажу, що готовий повірити в запуск Місяця, як готовий вірити в повалення стін Єрихона і розступання моря перед Мойсеєм.
lvivil
04 вересень 2012 03:22 (UTC)
<ми чим далі, тим менше > - все так, але слабким місцем таких міркувань є усереднення "ми", в реальності ж хтось в більшій мірі, хтось - в меншій, а це і спричинює розвиток...

< що готовий > - готовність конкретної людини "вірити/не вірити" то трохи інша тема... Нині ми змушені вірити не те що в "запуск Місяця" чи "розступання моря", а й в "звичайний телевізор, мобілку чи інтернет". Бо скільки людей знають, як вони влаштовані, як в чому працюють, хто вміє їх ремонтувати чи виготовляти? Порівняно мало хто досконало розуміє, як то все влаштовано, як і чому працює. Але люди просто звикають до тих речей, користуються ними - і таємничість ніби зникає. Я підтримую думку про те, що чим в людини мислення конкретніше, погляд уважніший, тим важче їй власне вірити в бездоказові твердження. І навпаки.
alla_g
04 вересень 2012 09:59 (UTC)
)) чудово мовлено!
lvivil
04 вересень 2012 14:00 (UTC)
дяка)
( 8 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

липень 2014
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tags

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Lilia Ahner